Четверг, 02 июля 2020 12:19

Заяви, звернення, скарги

Автор
Оцените материал
(3 голосов)

Відповідно до статті 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Дану статтю я напишу на прикладі звернення громадянина в НБУ, звернення в інші організації, суттєво не відрізняються. Писати скаргу потрібно на імя керівника організації, скажитись можна на дії або бездіяльність підпорядкованих йому осіб, прийняті рішення, і т.п. 

 

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян»:

Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. 

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

 

Стаття 8. Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

 

Стаття 16. Розгляд скарг громадян

Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

Скарги на рішення загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств, акціонерних товариств, юридичних осіб, створених на основі колективної власності, а також на рішення вищих державних органів вирішуються в судовому порядку.

Громадянин може подати скаргу особисто або через уповноважену на це іншу особу. Скарга в інтересах неповнолітніх і недієздатних осіб подається їх законними представниками.

Скарга в інтересах громадянина за його уповноваженням, оформленим у встановленому законом порядку, може бути подана іншою особою, трудовим колективом або організацією, яка здійснює правозахисну діяльність.

До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду скарги, які після її розгляду повертаються громадянину.

 

Стаття 20. Термін розгляду звернень громадян

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

 

Звернення, скарга в НБУ

З першого липня 2020 року регулювання ринків небанківських фінансових послуг перешло від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Національного банку України. Оскільки НБУ являється регулятором, та в функції НБУ входитть захист прав споживачів фінансових послуг, цілком доречно писати в НБУ скарги якщо такі права були порушені.

Із тексту вище вказаних статей, цілком зрозуміло як правильно написати звернення чи скаргу до Національного банку України. При написання звернення в НБУ, для того щоб Вам надали позитивну для Вас відповідь, у Вас повинні бути цілком обгрунтовані підстави, факти та документація. Я рекомендую писати звернення чи скарги, виключно в письмовій формі, листуватися лише Укр. поштою, рекомендованими листами. 

 

Підготовка до звернення в НБУ

Якщо наприклад мета Вашого звернення в НБУ врегулювання відносин між Вами та мікрофінансовою організацією, наприклад Вами було переплачено більше тіла кредиту в два рази, тоді до звернення в НБУ необхідно додати віповідні документи. А саме Ви маєте додати до звернення факти які підтверджують Ваші правові відносини з мікро кредитною організацією, та докази (квитанції) того що Ви оплатили саме таку сумму котру вказуєте в зверненні. 

Тобто перед подачею звернення в НБУ, цілком доречно витребувати у мікро кредитної організаці всю необхідну документацію, це може бути:

1. Кредитний договір;

2. Платіжне доручення

3. Інформація щодо обробки персональних даних,

4. Розрахунки по кредитному договору

5. Виписки по рахунках обліку заборгованості за кредитним договором 

Лише після чого, можна писати звернення в НБУ, прикріпивши до нього витребувані документи. Саме звернення в мфо для витребування документів, також необхідно надсилати Укр. поштою, рекомендованим листом з повідомлення про вручення та описом вкладення. У разі якщо мікро кредитна організація Вам не надіслала відповідні документи, Ви пишете звернення в НБУ, та прикріпляєте до нього копію звернення в мфо, в котрому Ви просили у мікро кредитної організаці надати відповідні документи.

 

Зразок звернення до Національного банку України

Національний банк України
                                                01601, місто Київ, вулиця
                                               Інститутська, будинок 9 

                               Заявник: Громадянка України, Бондар Іванна Іванівна,
                                               Паспорт серії ІІ 111111, виданий Самбірським РВ УМВС України
                                               в Львівській області 01.01.2011 року
                                               Дата народження: 01.01.1989
                                               РНОКПП: 1111111111
                                               Засіб зв’язку: +380111111111
                                               Електронна пошта: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
                                               Адреса проживання: Україна, 01001, м. Київ,
                                               вул. Незалежності, буд. 1111
                                               Адреса реєстрації: Україна, 81472, Львівська обл.,
                                               Самбірський р-н, с. Залужани, вул. Грушевського, буд. 1111

Звернення

Необхідно розповісти суть порушеного питання, вашої скарги, вказати, якої фінансової установи стосується звернення, також бажано посилатися на відповідні норми Законів, Конституції. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого вирішення вашої справи.

Додатки: 

1. Копія кредитного договору;

2. Копія розрахунку по кредитному договору;

3. Копія виписки по рахунках обліку заборгованості за кредитним договором ;

4. Копія паспорту та РНОКПП;

 

02.07.2020                                             Підпис                                          Бондар Іванна Іванівна

 

Національний банк не розглядає анонімні звернення без імені автора та зазначення місця його проживання. Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, НБУ повертає звернення та просить уточнити дані. Також не розглядається повторне звернення з того ж питання, якщо перше звернення було вирішене.

Інструкції про організацію розгляду звернень громадян, проведення особистого прийому та забезпечення доступу до публічної інформації в Національному банку України.

 

Прочитано 0 раз Последнее изменение Четверг, 02 июля 2020 14:34

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены