Вторник, 26 мая 2020 08:35

Повернення переплачених грошових коштів мікро кредитною організацією

Автор
Оцените материал
(3 голосов)

Не рідкі ситуації коли людина взяла в мікрокредитної організації грошові кошти, та місяцями оплачувала пролонгації. Якщо були значні переплати в мфо по одному і тому же договору, то є сенс спробувати повернути переплачені кошти.

 

Однією з основних підстав для повернення переплачених коштів мікрокредитною організацією, є відповідь на Ваше звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (зараз в НБУ), та відповідне розпорядження про правопорушення мфо.

 

Якою має бути відповідь нацкомфінпослуг (зараз в НБУ)?

Щодо договору від 00.00.2020 № 000000, повідомляємо, що при розгляді наданих Товариством документів на вимогу вбачаються порушення порядку укладення електронного договору, визначеного статтею 11 Закону України “Про електронну комерцію”, зокрема, за відсутності належної оферти або акцепту, електронний договір не може бути прирівняний до договору, укладеного в письмовій формі, у зв'язку із цим не створюватиме юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. Так, відповідно до частини першої статті 216 Цивільного кодексу України, у разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину. Враховуючи зазначене, до таких договорів застосовується так звана “двостороння реституція”, яка передбачає повернення сторін у те матеріальне становище, в якому вони перебували до укладення правочину. Це означає, що споживач буде зобов'язаний повернути фінансовій установі тіло кредиту, а фінансова установа буде зобов'язана повернути споживачу сплачені ним проценти та неустойку. У зв’язку із вищезазначеним, Нацкомфінпослуг складено акт про правопорушення, вчинені Товариством на ринку фінансових послуг. За результатами розгляду справи про правопорушення Нацкомфінпослуг прийнято рішення згідно з чинним законодавством, з яким Ви можете ознайомитись на офіційному сайті Нацкомфінпослуг у рубриці “Рішення, прийняті за результатами розгляду справ про правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг”. Додатково повідомляємо, що відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

 

Із тексту даної відповіді, ми бачимо що нацкомфін вбачає порушення в діяльності мікрокредитної організації, нацкомфін прийняв відповідне рішення, та зробив відповідне розпорядження.

 

Що робити з даною відповіддю?

Якщо Ви отримали подібну відповіді від нацкомфінпослуг, Ви можете звернутися із заявою на повернення грошових коштів, до мікрокредитної організації. До даної заяви потрібно прикріпити копію розпорядження від нацкомфінпослуг (зараз НБУ), та всі супутні копії відповідних документів, які у Вас є.

У разі неповернення коштів або ігнорування Вашої заяви мікро кредитною організацєю, Ви маєте всі законні підстави звернутися до суду за захистом свого права та інтересу.

Прочитано 0 раз Последнее изменение Вторник, 28 июля 2020 09:27

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены