Среда, 15 апреля 2020 15:36

Позовну заяву «Приватбанк» про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без розгляду

Автор
Оцените материал
(1 Голосовать)

Це так зване досудове врегулювання, в даній справі ціна позову була 20847 грн, відповідач сплатив приватбанку 4000 грн. Суд ухвалив: Позовну заяву Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без розгляду згідно поданої представником позивача у справі заяви від 2020 року.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2020 року

районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді, при секретарі , розглянувши у відкритому судовому засіданні в межах спрощеного позовного провадження матеріали цивільної справи за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

Позивач Публічне акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» звернувся до районного суду Полтавської області з цивільним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Після надходження до суду даної справи та після отримання уточнюючої довідки про місце реєстрації відповідача у справі, ухвалою суду від 2019 року було відкрите спрощене позовне провадження за вищевказаним позовом і судове засідання у справі призначено на 2020 року (а.с.34). В період часу з 10 год. 2019 року по 2019 року суддя перебував на стаціонарному лікуванні у Великобагачанській ЦРЛ, тому процесуальний рух у справах не здійснювався.

2020 року засобами електронного зв`язку до суду надійшла заява від представника позивача АТ КБ «Приватбанк» Гаренко Н.В. про залишення позовної заяви Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості без розгляду та про розгляд справи у відсутність представника позивача в судовому засіданні.

Відповідач у справі ОСОБА_1 належним чином сповіщена про день і час проведення судового засідання (а.с.40), в судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася.

Відповідно, суд проводить дане засідання з урахуванням положень ч.2 ст.247 ЦПК України.

Суд, вивчивши зміст заяви представника АТ КБ «Приватбанк» Гаренко Н.В. від 22020 року про залишення позову Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором без розгляду, приходить до висновку, що дана заява підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.

Згідно п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Представник позивача у справі представник АТ КБ «Приватбанк» Гаренко Н.В. відповідно до норм ст.ст.43,49, п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України та згідно наявної довіреності має процесуальне право подати заяву про залишення позову Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором без розгляду.

Отже, при таких обставинах справи, коли належний представник позивача у справі представник АТ КБ «Приватбанк» Гаренко Н.В. до початку розгляду справи (першого судового засідання) подала до суду заяву про залишення позову Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором без розгляду, він, як належний представник позивача у справі (представник вищевказаного товариства), має процесуальні права на подання такої заяви (обмеження права подання такої заяви по змісту довіреності не встановлено), тому, з урахуванням вищевикладених обставин, є передбачені законом підстави для залишення позовної заяви Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором без розгляду.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.43,49,247,п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позовну заяву Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без розгляду згідно поданої представником позивача у справі (представником АТ КБ «Приватбанк» Гаренко Н.В.) заяви від 2020 року.

Роз`яснити позивачу Акціонерному товариству комерційний банк «Приватбанк» положення ч.2 ст.257 ЦПК України про те, що залишення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для залишення цієї заяви без розгляду.

Відповідно до п.п.п.15.5 п.п 15 п 1 Розділу XIIIПерехідні положення ЦПК України, ухвалу суду може бути оскаржено протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення особі відповідної ухвали суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Прочитано 0 раз Последнее изменение Среда, 15 апреля 2020 16:11

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены