Суббота, 20 июня 2020 07:58

КА Фактор - ТОВ "КОЛЕКТОРСЬКЕ АГЕНТСТВО ФАКТОР" (Код ЄДРПОУ 36282034) - документи, правовий статус

Автор
Оцените материал
(1 Голосовать)

Нормативно-правова база, класифікація видів економічної діяльності, ліцензії, свідотства ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОЛЕКТОРСЬКЕ АГЕНТСТВО ФАКТОР"
(ТОВ "КОЛЕКТОРСЬКЕ АГЕНТСТВО ФАКТОР").

 

Що пропонує "КА Фактор" ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОЛЕКТОРСЬКЕ АГЕНТСТВО ФАКТОР"
(ТОВ "КОЛЕКТОРСЬКЕ АГЕНТСТВО ФАКТОР")

 

 

Договір доручення КА Фактор

Відповідно ст. 1000 Цивільного кодексу України:

1. За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.

2. Договором доручення може бути встановлено виключне право повіреного на вчинення від імені та за рахунок довірителя всіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі можуть бути встановлені строк дії такого доручення та (або) територія, у межах якої є чинним виключне право повіреного.

 

ч. 2 ст. 238 ЦКУ - Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє.

ч. 1 ст. 239 ЦКУ - Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки особи, яку він представляє.

ч. 4 ст. 243 ЦКУ - Особливості комерційного представництва в окремих сферах підприємницької діяльності встановлюються законом.

 

Отже з суті вище зазначених статей, стає зрозуміло що після вчинення правочину КА Фактор створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя. Тобто можна зробити висновок що після вчинення КА Фактором правочину, первинний кредитор не має ні яких прав перед боржником оскільки особливості комерційного представництва встановлюються законом. А саме право грошової вимоги, можливе лише на основі договора факторингу, що передбачено різними нормами закону.

 

Договір факторингу КА Фактор

Згідно статті 49 Закону України «Про банки і банківську діяльність», факторинг - це придбання права вимоги на виконання зобов`язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог і прийом платежів.

У статті 350 Господарського кодексу України факторинг визначений як передання чи зобов`язання банку передати грошові кошти за плату в розпорядження іншої сторони, яка відступає або зобов`язується відступити банку своє право грошової вимоги до третьої сторони.

Відповідно до ст. 1077 ЦК України за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується передати грошові кошти у розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов`язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).

 

Таким чином, за договором факторингу фактор передає грошові кошти клієнту (первинному кредитору), за що отримує право вимоги за грошовим зобов`язанням боржника та плату за надані грошові кошти, а клієнт (первинній кредитор) - отримує грошові кошти, за що передає право вимоги до боржника та сплачує плату за отримані кошти.

 

Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредитору (стаття 513 Цивільного кодексу України). Оскільки факторинг визначено пунктом 3 частини першої статті 49 Закону України «Про банки і банківську діяльність» кредитною операцією, вимоги до такого договору визначені у статті 6 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Правочин, якому не притаманні перелічені ознаки, є не договором факторингу, а правочином з відступлення права вимоги. Порушення вимог до форми, змісту, суб`єктного складу договору факторингу, відповідно до статті 203 Цивільного кодексу України, зумовлює його недійсність.

Факторинг передбачає наявність одночасно трьох обов`язкових умов: первинний кредитор поступається новому кредиторові грошовою вимогою в цілях здобуття фінансування; новий кредитор сплачує первинному кредитору як компенсацію певну грошову суму (фінансування); новий кредитор отримує плату за користування грошовими коштами, наданими первинному кредиторові. Способи визначення доходу нового кредитора можуть бути різними: - знижка з вартості боргу, відсотки, комісійні, їх поєднання.

Відсутність цих ознак, при відступленні права вимоги вказують на те, що має місце цесія або договір купівлі-продажу права грошової вимоги (ст. 656 ЦК України).

 

Отже є всі правові підстави вважати що КА Фактор для права грошової вимоги, повинен мати відповідну ліцензію, а саме ліцензію надання послуг з факторингу!

 

Інформаційне повідомлення щодо формування Верховним Судом правової позиції щодо укладення фінансовими компаніями договорів відступлення права грошової вимоги з фізичними особами

 

Ліцензія надання послуг з факторингу КА Фактор

Відповідно класифікації видів економічної діяльності, факторингові послуги включає КВЕД-2010: Клас 64.99.

Відповідно до Указу Президента України Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, нацкомфін видає фінансовим установам відповідно до законів відповідні дозволи, а також ліцензії на провадження діяльності.

Відповідно комплексної інформаційної системи Нацкомфінпослуг, КА Фактор - ТОВ "КОЛЕКТОРСЬКЕ АГЕНТСТВО ФАКТОР" (Код ЄДРПОУ 36282034) не має взвгалі ні яких ліцензій.

 

КА Фактор, ви читаєте цю статтю, вам вона не подобається, я не проти щоб ви першими подали на мене до суду, заощадите мені гроші на судовий збір!

Прочитано 0 раз Последнее изменение Понедельник, 22 июня 2020 06:29

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены