Понедельник, 16 мая 2022 16:36

Виконавчий напис нотаріуса під час воєнного стану

Автор
Оцените материал
(0 голосов)
Виконавчий напис нотаріуса під час військового стану Виконавчий напис нотаріуса під час військового стану

Як і обіцяли, публікуємо роз'яснення стосовно виконавчого напису нотаріуса, під час військового стану. Багато слів не буде, все по суті про виконавчий напис нотаріуса під час війни в Україні.

20 квітня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 480 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану".

Зміни що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України:

1. Розділ “Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин” переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. № 1172 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 26, ст. 1241; 2014 р., № 97, ст. 2787), виключити.

Тобто, забороняється вчинення виконавчих написів на кредитних договорах, які не є нотаріально посвідченими. Проте і до війни написи були дуже спірно законними і злітали в судовому порядку на ура. А вище вказана постанова КМУ, не покладає на нотаріуса відповідальність.

Можна написати про безспірність і ще купу води, проте для чого. Отже, по суті виконавчих написів нотаріуса, ні чого не змінилось.

За період війни до нас звернулось не мало людей з свіжими відкритими виконавчими провадженнями, котрі в свою чергу відкриті на підставі виконавчого напису нотаріуса, що правда, поки всі написи довоєнного часу. 

Якщо Ви отримали лист щастя (виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса) на період війни, тоді так як і раніше, Ви можете звернутися до виконавця з відповідною заявою, для того щоб з Вас не утримували кошти.

І знову ж як і раніше, якщо виконавцю до лампочки Ваші заяви, можна писати скаргу в мінюст, також скасовувати напис в судовому порядку, тобто визнати виконавчий напис нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

PS. Мирного Вам неба!

Прочитано 0 раз Последнее изменение Понедельник, 16 мая 2022 17:09
Другие материалы в этой категории: « Судовий збір 2022 | Нові ставки судового збору

Оставить комментарий