Воскресенье, 07 ноября 2021 11:50

Мікрокредити судова практика 2021

Автор
Оцените материал
(2 голосов)

Вже листопад місяць, думаю можна проаналізувати судову практику 2021 року, саме по мікрокредитах. За основу візьмемо деякі мікрокредитні організації які очолили наш антирейтинг мікрофінансових організацій (МФО) України - 2021 

Суд з Smartiway (Смартівей)

Smartiway - юридична назва ТОВ "СМАРТІВЕЙ ЮКРЕЙН" код ЄДРПОУ 42038225. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено 23 записи.

Всі позови до Smartiway від самих позичальників, всі рішення судів про захист прав споживачів, визнання недійсним кредитного договору, про визнання кредитного договору нікчемним, відшкодування моральної шкоди, розбиваються в порох. Суди в задоволені позичальникам позовних вимог, відмовляють повністю.

Встояло лише одне рішення, справа № 752/23843/20 коротко:

25.11.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Голосіївського районного суду м. Києва з позовом до ТОВ «Смартівей Юкрейн», в якому просив стягнути з останнього на його користь 20 836,32 грн. безпідставно набутих коштів, а також вирішити питання судових витрат у справі.

Суд вирішив: позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Смартівей Юкрейн» про стягнення безпідставно набутих коштів - задовольнити частково. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Смартівей Юкрейн» на користь ОСОБА_1 579,32 грн. та судовий збір у розмірі 24,43 грн.

Тобто позовні вимоги позичальника 20 836,32 грн., рішення суду 579,32 грн. Питання, для чого першим подавати в суд? Реєстр переповнений подібними справами, дешевше, вигідніше та розумніше захищатися а не атакувати!

Суд з Ваша Готівочка

Ваша Готівочка діє під трьома юридичними назвами. 1 - ТОВ "ЛАЙМ МАНІ" код ЄДРПОУ 41261901; 2 - ТОВ "ЛАЙМ КЕПІТЕЛ" код ЄДРПОУ 41885310 ; 3 - ТОВ "ЛАЙМ КЕШ" код ЄДРПОУ 41262114. Також має свою колекторську компанію ТОВ "ГРІН ФАКТОР" код ЄДРПОУ 41685867.

В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення близько 100 справ за 2021 рік з участью Ваша Готівочка.

Майже всі позови від Ваша Готівочка до позичальників про стягнення заборгованості по кредитному договору. З них близько половини суд задовільняє в повному обсязі, інші позови, задовільняє частково.

Близько 10 позовів від позичальників, до Ваша Готівочка на предмети: про захист прав споживачів, визнання недійсним кредитного договору, про визнання кредитного договору нікчемним, відшкодування моральної шкоди. З них 5 позовів на користь Ваша Готівочка, та 3 позови на користь позичальника.

Суд з Алекс Кредит

Алекс Кредит - юридична назва ТОВ "АЛЕКСКРЕДИТ" код ЄДРПОУ 41346335. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено близько 400 справ за 2021 рік з участью Алекс Кредит.

З Алекс Кредит судова практика вже змінюється в сторону виконавчого напису нотаріуса. Судова практика розділяється на 3 категорії, позови від Алекс Кредит про стягнення заборгованості, позови до Алекс Кредит про захист прав споживачів та визнання недійсним кредитного договору, та позови до Алекс Кредит про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. 

В відсотковому співвідношенні цифри приблизно такі:

  • позови до Алекс Кредит про захист прав споживачів та визнання недійсним кредитного договору - 10% справ. В основному всі на користь Алекс Кредит.
  • позови від Алекс Кредит до позичальника про стягнення заборгованості - 20% справ. В основному всі на користь Алекс Кредит.
  • позови до Алекс Кредит про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - 70% справ. Всі на користь позичальника.

Суд з Ccloan (CC Лоун)

Ccloan - юридична назва ТОВ "СС ЛОУН" код ЄДРПОУ 40071779. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено близько 350 справ за 2021 рік з участью Ccloan.

Мають своїх "карманих" колекторів ТОВ "ФІНФОРС" код ЄДРПОУ 41717584, яким часто "продають" кредити, а ті в свою чергу ініціюють виконавчий напис нотаріуса, або подають позов до суду. Також деякі кредити продають ТОВ "ОНЛАЙН ФІНАНС". Самостійно Ccloan в суд не подають, діють через колекторів.

В відсотковому співвідношенні цифри приблизно такі:

  • позови до Ccloan про захист прав споживачів та визнання недійсним кредитного договору - 10% справ. В основному всі на користь Ccloan.
  • позови від Ccloan до позичальника про стягнення заборгованості - 15% справ. В основному всі на користь Ccloan.
  • позови до Ccloan про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - 75% справ. Всі на користь позичальника.

Суд з Money4You (МаніФою)

Money4You - юридична назва ТОВ "МАНІФОЮ" код ЄДРПОУ 42848369. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено 23 записи за 2021 рік з участью Money4You. 25 рішень та 4 постанови.

Всі позови до Money4You від самих позичальників, всі рішення судів про захист прав споживачів, визнання недійсним кредитного договору, про визнання кредитного договору нікчемним, відшкодування моральної шкоди, розбиваються в порох. Суди в задоволені позичальникам позовних вимог, відмовляють повністю.

Встояло лише одне рішення, справа № 207/97/21, проте в апеляції воно також розлетілось, позиція суду: 

Оскільки позивач при підписанні оспорюваного договору була ознайомлена та погодилася з усіма істотними його умовами, що підтвердила електронним підписом, то у суду відсутні підстави для визнання недійсним кредитного договору.

З єдиного державного реєстру судових рішень близько 5 справ, за 2021 рік, Money4You продали кредит колекторам, ті в свою чергу ініціювали виконавчі написи нотаріуса, які успішно були скасовані.

Суд з CreditPlus (Кредит Плюс)

CreditPlus - юридична назва ТОВ "АВЕНТУС УКРАЇНА" код ЄДРПОУ 41078230. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено близько 900 справ за 2021 рік з участью CreditPlus.

У випадку з CreditPlus, судова практика розділяється приблизно 50/50. Половина справ позови від CreditPlus, або від (за попереднім договором) Європейська агенція з повернення боргів до позичальника про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Друга половина позови до CreditPlus (або Кредит-Капітал які також купують борги в CreditPlus) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Не велика частина позовів про захист прав споживачів та визнання недійсним кредитного договору.

На рахунок позовів про стягнення заборгованості за кредитним договором, половина задовільняється в повному обсязі, друга частково. Позови про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, майже всі на користь позичальника, про те, на жаль, деякі на користь кредитора. Позови про захист прав споживачів та визнання недійсним кредитного договору, які в основному, пролітають.

Слід звернути увагу, що ближче до кінця року збільшилась кількість позовів від Європейська агенція з повернення боргів, котрі "купують" у CreditPlus кредити.

Суд з Кредит Каса

Кредит Каса - юридична назва ТОВ "УКР КРЕДИТ ФІНАНС" код ЄДРПОУ 38548598. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено близько 200 справ за 2021 рік з участью Кредит Каса.

Тут статистика судових звернень відрізняється від інших. В основному позичальники подають позови до Кредит Каси про захист прав споживачів, визнання недійсним кредитного договору, про визнання кредитного договору нікчемним, відшкодування моральної шкоди. Такі позови суд не задовільняє, проте позичальникам це не перешкода, і вони знову і знову їх подають.

В відсотковому співвідношенні цифри приблизно такі:

  • позови до Кредит Каса про захист прав споживачів та визнання недійсним кредитного договору - 75% справ. В основному всі на користь Кредит Каса.
  • позови від Кредит Каса до позичальника про стягнення заборгованості - 10% справ. В основному всі на користь Кредит Каса.
  • позови до Кредит Каса про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню - 15% справ. Всі на користь позичальника.

Суд з Moneyveo

Moneyveo - юридична назва ТОВ "МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА" код ЄДРПОУ 38569246. В єдиному державному реєстрі судових рішень за параметрами постанова та рішення знайдено близько 1600 справ за 2021 рік з участью Moneyveo.

1600 позовів не можна описати стисло, можливо зроблю окремий огляд судової практики саме по манівео. В цифрах, 60% позовів про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. 40% позовів до позичальника, про стягнення заборгованості за кредитним договором.

На рахунок виконавчих написів нотаріуса, для цього Moneyveo використовує своїх "карманих" колекторів ТОВ ФК "ОНЛАЙН ФІНАНС" код ЄДРПОУ 42254696.

На рахунок позовів до позичальника про стягнення заборгованості, Moneyveo може подавати позов самостійно, або продати борг колекторам Європейська агенція з повернення боргів, ті в свою чергу подають позов на підставі договору відступлення прав грошової вимоги.

Справедливості ради, слід сказати що саме позови від Moneyveo нормальні, суми не завищені, тобто все в правовому полі. 

 

Прочитано 0 раз Последнее изменение Воскресенье, 07 ноября 2021 18:17

Оставить комментарий