Воскресенье, 07 февраля 2021 16:40

Був суд з кредитором, що далі? Порядок виконання рішення суду

Автор
Оцените материал
(1 Голосовать)

Нерідко мені задають питання стосовно порядку виконання рішення суду, тобто що робити після того, коли був суд з кредитором, та потрібно сплатити кошти, а їх немає. В даній статті постараюся розібрати цей не зовсім приємний процесс.

 

Саме перше що потрібно пам'ятати боржнику, це те що після рішення суду кредитор вже не в праві вимагати з Вас будь які кошти, в тому числі продовжувати нараховувати відсотки, штрафи чи пеню саме по цьому кредиту. 

Якщо Ви пропустили суд, або не були повідомленні, чи повідомленні з запізненням.

Якщо рішення суду було заочне, то воно може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. 

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Був суд з кредитором, що далі?

Після того як рішення суду вступило в законну силу, боржник, за власним волевиявленням, може виконати рішення суду добровільно. 

Якщо боржник не виконує рішення суду добровільно, кредитор в праві звернутися до державної виконавчої служби, або до приватного виконавця із проханням примусового стягнення заборгованості із боржника.

Перед тим як кредитор звернеться до виконавця, йому потрібно звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу виконавчого листа. Далі сплатити авансовий внесок до органу ДВС, куди буде подано виконавчий лист або до приватного виконавця.

Авансовий внесок – це кошти, за рахунок яких фінансуються витрати на організацію та проведення виконавчих дій органом державної виконавчої служби (приватним виконавцем). Розмір авансового внеску становить 2 % від  суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати.

Які строки пред’явлення виконавчих документів?

Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом 3-х років, з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.

Якщо стягувач пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, він має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу.

Порядок виконання рішення суду

Все сходиться до того, якщо Ви не виконуєте рішення суду, то кредитор звернеться до виконавця. Як правило по виконавчому провадженню утримується 20% з офіційного доходу боржника.

Якщо сума не велика, та у Вас немає офіційних доходів, не факт що кредитор пойде до виконавця, адже йому (кредитору) потрібно провести ряд маніпуляцій та сплатити виконавцю авансовий внесок.

Не ігноруйте суд та не допускайте пропуску процесуальних строків! Адже рішення суду може бути в 10 раз більше тіла кредиту!

Прочитано 0 раз Последнее изменение Воскресенье, 07 февраля 2021 19:19

Оставить комментарий