Пятница, 13 ноября 2020 16:09

Списання відсотків по кредиту військовослужбовцям. Пеня, штраф, та відсотки до тіла кредиту.

Автор
Оцените материал
(1 Голосовать)

Будь-які фінансові установи і не важливо банк це чи мфо, не повинні нараховувати військовослужбовцям проценти за кредитом, а також штрафи, пені і т.п., за несвоєчасне погашення під час проходження військової служби.

Це вимоги – Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей".

п.15 ст.14 ЗУ. Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Крім того НБУ 14 лютого 2020 року надіслав банкам додаткове роз’яснення щодо виконання ними вимог законодавства України, а саме – не нараховування процентів, штрафів та пені за кредитами для професійних військових та контрактників із початку особливого періоду (із 18 березня 2014 року), а для мобілізованих військових – із дати їх мобілізації.

Також з данного приводу є правова позиція ВСУ, та відповідна постанова Одеського апеляційного суду від 09.09.2020 року.

Рішенням Верховного Суду в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 30.05.2018 року по справі № 521/12726/16-ц, було визнано, що штрафні санкції та проценти за користування кредитом не підлягають стягненню з військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів.

Якщо Ви являєтесь військовослужбовцем та маєте кредит у будь-якій кредитній установі, ви можете просити кредитора про перерахунок по кредиту.

Списання усіх штрафів, пені, неустойки та відсотків, все повністю до тіла кредиту.

Для цього Вам потріно надіслати кредитору відповідну заяву з повідомлення про проходження військової служби для припинення нарахування відсотків за кредитом.

Та додати докази того що Ви являєтесь військовослужбовцем, а саме форму 5.

Якщо кредитор проігнорує Вашу заяву, тоді без вагань пишіть скаргу в НБУ.

До даної скарги також потрібно додати форму 5, та докази правовідносин з кредитором. Такі як кредитний договір, графік платежів, графік розрахунку заборгованості та інше.

Якщо були оплати чи переплати більше тіла кредиту, обовязково додавайте квитанції.

Після відповіді НБУ, знову надсилайте заяву до кредитора з вимогою повернення переплачених грошових коштів. Як правило кредитор їх повертає.

Якщо кредитор проігнорує таку вимогу, Ви без вагань можете звертатись до суду. В данному випадку закон повністью на Вашій стороні.

Прочитано 0 раз Последнее изменение Суббота, 14 ноября 2020 17:45

Оставить комментарий