Четверг, 26 мая 2022 12:55

Витрати на правову допомогу, як ми відшкодовуємо судові витрати за рахунок кредитора?

Автор
Оцените материал
(0 голосов)
Витрати на правову допомогу, як ми відшкодовуємо судові витрати за рахунок кредитора? Витрати на правову допомогу, як ми відшкодовуємо судові витрати за рахунок кредитора?

Наче все зрозуміло та написано не одноразово, проте все одно люди запитують як це працює? В даній статі опишемо наш принцип судової практики, із застосуванням відшкодування витрат на професійну правничу допомогу адвоката.

Витрати на правничу допомогу адвоката, нормативно-правова база

Відповідно до частини 8 статті 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). 

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Право на професійну правничу допомогу гарантовано статтею 59 Конституції України. Згідно з ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

Аналогічні критерії застосовує ЄСПЛ, присуджуючи судові витрат на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Практичне застосування відшкодовання судових витрат

У разі задоволення позову, судові витрати покладаються на відповідача, у разі відмови в позові - на позивача, у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно ми беремо лиш ті справи, в котрих впевнені на 99%. Тобто такі справи котрі можна виграти, та перекласти всі судові витрати з позичальника, на кредитора.

Для прикладу, рішення в справі про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню:

В позові ми заявили як про судовий збір, так і про витрати на професійну правничу допомогу. Позовні вимоги судом задоволено повністю, відповідно і повне відшкодування витрат котрі поніс позивач.

 

Прочитано 0 раз Последнее изменение Четверг, 26 мая 2022 18:16

Оставить комментарий