Воскресенье, 17 апреля 2022 13:19

Кредит під час війни в Україні, правила роботи фінансових установ під час війни

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

В Україні запрацював Закон № 2120-IX  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану". Цей закон змінює деякі правила роботи банків та небанківських фінансових установ, зокрема тих, що надають послуги з кредитування.

 

Основна мета Закону, це полегшення ситуації для Українських позичальників на час війни, та на час післявоєнного відновлення економіки.

Основним критерієм для позичальника є те, що на час дії воєнного стану та в тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом.

Також у разі допущення прострочення позичальник звільняється від обов’язку сплати кредитору неустойки, штрафу, пені та інших додаткових платежів, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за таким договором.

Крім того забороняється у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли встановлення змінюваної процентної ставки передбачено кредитним договором чи договором про споживчий кредит.

Отже неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання за таким договором, підлягають списанню.

Проте нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора. Кредитні канікули – це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули – це право кредитора, а не його зобов’язання. Саме тому рекомендуємо домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули. 

Джерело: НБУ

Прочитано 0 раз Последнее изменение Воскресенье, 17 апреля 2022 13:40

Оставить комментарий