Понедельник, 31 января 2022 18:30

Що буде якщо не скасовувати виконавчий напис нотаріуса?

Автор
Оцените материал
(3 голосов)

Ще оде із дуже частих запитань стосовно визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, в судовому порядку. Що буде якщо не скасовувати виконавчий напис нотаріуса?

Важливо розуміти,  загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ст. 257 ЦКУ). Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Якщо Ви за цей період не скасуєте напис нотаріуса в судовому порядку, тобто не визнаєте його таким, що не підлягає виконанню, то зі спливом позовної давності цього вже не зробите. А отже приймете напис як законний, і визнаєте суму боргу по такому напису нотаріуса повністю. 

Тобто в будь який момент державний чи приватний виконавець зможе відкрити виконавче провадження на підставі напису нотаріуса, та стягнути з Вас всі кошти. 

При відкритому виконавчому провадженні не можливо проводити операції з нерухомістю, тобто Ви її не можете купити, чи продати, поки не сплатите всю суму.

Також деякі виконавці умудряються блокувати рахунки повністю, без розбору соціальний він чи зарплатний. 

Якщо Ви маєте напис нотаріуса, сума по якому завищена по зрівнянню з сумою кредиту, розумно і доцільно визнати його в судовому порядку таким, що не підлягає виконанню.  

Сам по собі виконавчий напис нотаріуса не законний, та без проблем скасовується в суді, проте зі спливом 3-х років, Ви не зможете цього зробити.

І чим більше людей дозволяє стягувати з себе кошти по виконавчому напису нотаріуса, тим більше нотаріуси будуть штампувати виконавчі написи.

Прочитано 0 раз Последнее изменение Понедельник, 31 января 2022 19:27

Оставить комментарий