Понедельник, 17 января 2022 18:17

Чи можна виїхати за кордон якщо є в реєстрі боржників?

Автор
Оцените материал
(4 голосов)
Чи можна виїхати за кордон якщо є в реєстрі боржників? Чи можна виїхати за кордон якщо є в реєстрі боржників?

Наші громадяни як завжди вірять в казки кредиторів, оскільки багато Українців виїжджає закордон на заробітки, кредитори і тут знайшли чим лякати. Отже відповідь на запитання чи можна виїхати за кордон якщо є не погашені кредити?

Не залежно від того чи Ви є в реєстрі боржників, чи Вас там немає, заборону на виїзд за кордон може встановити лише суд! Тобто якщо немає відповідного рішення/ухвали суду на заборону виїзду за кордон, тоді балачки кредиторів це лише пусті слова, важіль морального впливу.

Відповідно до ст. 33 Конституції України. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".

Стаття 6. Підстави для тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України. Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли:

5) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів;

На підставі п.19 ч.3 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження".

У разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Виконавець повинен надіслати таку постанову всім сторонам, тобто як кредитору/стягувачу, так і боржнику не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення. Така постанова може бути оскаржена протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

Як перевірити чи є заборона виїзду за кордон?

У відповідності з вище написаним, якщо є заборона виїзду за кордон, Ви повинні бути про це повідомлені виконавцем.

  • Має бути винесена відповідна постанова виконавцем.
  • Має бути відповідна ухвала суду.

Ознайомитись з виконавчим провадженням можна шляхом надсилання виконавцю заяви про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, або переглянути всі матеріали виконавчого провадження в додатку дія.

Також Ви можете подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.

Із практики, можна виїхати за кордон якщо Ви є в реєстрі боржників. Як правило така заборона встановлюється за не сплату аліментів. З особистої практики, тобто звернень тисяч людей, ні разу не було встановлено заборони на виїзд за кордон через не сплату кредитів як в банку, так і в мікрофінансовій організації.

#Чи можна виїхати за кордон якщо є в реєстрі боржників?

 

Прочитано 0 раз Последнее изменение Воскресенье, 17 апреля 2022 15:11

Оставить комментарий