Среда, 29 декабря 2021 15:52

Як зняти арешт з соціальної картки?

Автор
Оцените материал
(7 голосов)

Мова піде саме про арешт виконавчою службою (або приватним виконавцем) соціальної картки, на підставі відкритого виконавчого провадження, котре в свою чергу відкрите на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У відповідності до ч.1 ст. 73. Закону України "Про виконавче провадження”. 

Стягнення не може бути звернено на:

  • допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;
  • допомогу при усиновленні дитини;
  • допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомогу на дітей одиноким матерям;
  • допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;

Та інше. 

Проте це абсолютно не заважає виконавцям повністю блокувати соціальні рахунки. Проблема може бути як в самому виконавцю, тобто відсутність бажання розблоковувати рахунок,  так і у Вашому банківському рахунку, котрий не спеціального призначення, або туди надходять не цільові кошти.

Є два варіанти зняття арешту з соціальної картки:

  1. Берете виписку з банку, про те що Ваш рахунок соціального призначення, та туди надходять цільові кошти. Пишете виконавцю заяву про розблокування рахунку, на підставі ст. 73. ЗУ "Про виконавче провадження”, та додаєте відповідну виписку.
  2. Сто відсотковий варіант зняття арешту з соціальної картки, це звернення до суду з позовом про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Вище сказане стосується як арешту рахунків, так і утримання з таких рахунків коштів.

Прочитано 0 раз Последнее изменение Среда, 29 декабря 2021 16:44

Оставить комментарий