Суббота, 06 ноября 2021 18:13

Виконавче провадження та виконавчий напис нотаріуса, яка різниця?

Автор
Оцените материал
(4 голосов)

Ті люди що тільки зіткнулись із примусовим стягненням, або арештом рахунків, плутають терміни виконавче провадження та виконавчий напис нотаріуса, розберемо ці два терміни, та як це працює.

Виконавче провадження відкривається виконавцем на підставі виконавчого напису нотаріуса, тобто виконавче провадження та виконавчий напис нотаріуса різні правові акти.

Виконавче провадження

Виконавче провадження це завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів чи посадових осіб.

Виконавчий напис нотаріуса

Виконавчий напис нотаріуса це розпорядження нотаріуса щодо примусового стягнення коштів із боржника на користь кредитора, здійснене на кредитному договорі.

Виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса

Банк, мікрокредитна або колекторська організація звертається до нотаріуса, для того щоб той зробив виконавчий напис. 

Після звернення заявника (банк, МФО, колектори) до нотаріуса та отримання самого виконавчого напису нотаріуса, заявник звертається до виконавця. Виконавець на підставі виконавчого напису нотаріуса робить виконавче провадження про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.

Наслідком постанови виконавця може бути арешт рахунків боржника, або утримання 20% з офіційних доходів боржника, в рахунок погашення заборгованості. В окремих випадках (коли більше одного виконавчого провадження) з боржника можуть утримувати 50% з офіційних доходів в рахунок погашення заборгованості.

В цьому ланцюжку не законний саме виконавчий напис нотаріуса, і в 99% без проблем скасовується в судовому порядку. 

Прочитано 0 раз Последнее изменение Суббота, 06 ноября 2021 19:02

Оставить комментарий