Юридична консультація
  • Кредит та іпотека
  • Виконавче провадження
  • Виконавчий напис нотаріуса
Складання юридичних документів
  • Заяви, скарги, звернення
  • Позовна заява 
  • Відзив на позовну заяву
Повний судовий супровід
  • Захист при подачі позову
  • Скасування виконавчого напису
  • Не визнання пунктів договору
Зміни в Законі Про виконавче провадження

Зміни в Законі Про виконавче провадження

Багато людей почали скаржиться на те, що їх рахунки масово блокують, звісно у цих людей є відкриті виконавчі провадження.

Давайте розбиратись, що сталося з законом про виконавче провадження.

Виконавче провадження - завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів або посадових осіб.

Тобто сукупність дій визначених Законом України "Про виконавче провадження". 

А там де є Закон, завжди знайдеться місце для лобізму, лобіювання інтересів кредиторами думаю нікому не в новину.

Отже, 2 березня 2022 року Кабінет Міністрів України розпорядженням № 198-р зняв арешти з рахунків по виконавчих провадженнях.

Встановив таку заборону на суму 100 000 гривень, тобто якщо борг за виконавчим провадження менше 100 000 грн, на час дії воєнного стану такі рахунки не мали права чіпати.

Проте 11.04.2023 року було прийнято Закон 3048-IX, набрав він чинності 06.05.2023 року.

Цей Закон має назву - Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану".

І як Ви вже здогадалися, він вносить зміни до Закону України "Про виконавче провадження" та Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Закон 3048-IX суть змін.

Грубо кажучи цей Закон скасовує дію постанови Кабінету Міністрів, і благополучно повертає арешти рахунків за виконавчими провадженнями, а те що в Україні продовжено воєнний стан, нікому не цікаво.

Щоправда в законі трішечки вільного простору для простих смертних лишили,

фізичні особи - боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

Тобто дозволяється використовувати гроші у розмірі двох мінімальних зарплат (на даний момент це 13 400 гривень).

Але за умови, що боржник за виконавчим провадженням, звернеться до виконавця котрий надішле до банку постанову на зняття арешту саме на суму 13 400 гривень за одним із арештованих рахунків.

Нуууу це такий квест, деякі виконавці ігнорують навіть адвокатські запити, а на просту людину їм тим більше начхати.

От цікаво, якщо я боржник, працюю і в мене на утриманні 4-о людей, мені блокують рахунок, готівки в мене 100 грн, чим завтра годувати тих 4-о людей? 

Відповідь проста, я вже давно мав валятися не ідентифікованим (щоб не платити) під Бахмутом і не задавати дурних запитань )

Висновки.

Для боржника за виконавчим провадженням війна вже закінчилась, тобто все вернулося до того, що і було раніше.

Якщо Ви маєте виконавче провадження котре відкрите на підставі виконавчого напису нотаріуса, визнавайте в судовому порядку виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню, бо ці "качелі" ніколи не закінчаться.

PS. Зразок заяви про зняття арешту з рахунку та визначення поточного рахунку у банку.

Наша судова практика