Юридична консультація
  • Кредит та іпотека
  • Виконавче провадження
  • Виконавчий напис нотаріуса
Складання юридичних документів
  • Заяви, скарги, звернення
  • Позовна заява 
  • Відзив на позовну заяву
Повний судовий супровід
  • Захист при подачі позову
  • Скасування виконавчого напису
  • Не визнання пунктів договору
Продаж земельної ділянки на аукціоні через кредит в 10 000 грн

Продаж земельної ділянки на аукціоні через кредит в 10 000 грн

Вчора до нашої громадської організації звернувся чоловік з проханням допомогти розібратися з тим, що його земельна ділянка виставлена на аукціон prozorro.

Чесно кажучи ми звикли до того що люди плутаються в термінах, тому що як правило не розуміються в тих чи інших питаннях.

Ми звикли якщо борг не більше 20 розмірів мінімальної заробітної плати, то нічого не буде.

Та й не звертались до нас з судовими справами, або виконавчими провадженнями саме по земельних ділянках.

Відповідно, відразу не надали вагомого значення даній ситуації, проте вирішили розібратися.

Все з скрінами та посиланнями, тому що люди полюбляють говорити те, що ми їх лякаємо а не захищаємо )

Спочатку перевірили єдиний державний реєстр судових рішень на предмет рішення, щодо даної земельної ділянки, тобто шукали підставу продажу землі.

В реєстрі ми знайшли рішення стосовно людини яка до нас звернулась, і це рішення було по картковому кредиту в приватбанку.

Предмет спору, заборгованість за тілом кредиту в 9994 грн, + відсотки 1049 грн.

А рішення суду: 

Стягнути з ОСОБА_1 на користь "Приватбанк" заборгованість по договору б/н від 2012 року у сумі 11044 грн 42 коп., понесені витрати по сплаті судового збору в сумі 2270 грн, а всього стягнути 13314 грн.

Тобто звичайне рішення на суму 13314 грн, ніякого забезпечення кредиту, просто картковий кредит в приваті, з особливостей, хіба що рішення заочне.

Оскільки в реєстрі судових рішень відсутнє рішення про конфіскацію (відчуження, чи будь чого) даної земельної ділянки, логічно що таку постанову міг відкрити лише виконавець.

Ми пішли в автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП), для того щоб ознайомитись з постановами по даній справі.

І виявилось що на підставі саме того рішення по картковому кредиту в приватбанку, приватний виконавець відкрив низку постанов.

Відразу в очі кидаються три останніх постанови:

  • Постанова про арешт майна боржника    
  • Постанова про опис та арешт майна (коштів) боржника    
  • Постанова про призначення суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні

Але хвилинку, яка постанова про призначення суб’єкта оціночної діяльності?

Знайомимось:

Результатом такої плідної роботи приватного виконавця на майданчику prozorro з'явився лот під назвою: 

Земельна ділянка площею 0.8504 га, кадастровий номер 7423380400:11:001:0138, адреса: Чернігівська область, Ніжинський район, с. Безуглівка. Цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства.    

А що нам говорить чинне законодавство на рахунок реалізації арештованого майна?

Звертаємось до ЗУ "Про виконавче провадження", а саме до ч. 7 ст. 48. Порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника.

У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Тут ключове слово "та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло".

Оскільки в даній конкретній ситуації, на ділянці, про котру йде річ не розташований будинок, виконавець діє в рамках закону.

Можна звичайно копатись в законодавстві далі, розмахувати кулаками та подавати позови, проте аукціон завершиться і потім буде новий, абсолютно законний власник земельної ділянки. 

І після того щоб довести що земельна ділянка саме Ваша, підуть роки та десятки тисяч на адвокатів.

Що ми порадили людині, котрої земельна ділянка на аукціоні?

Негайно сплатити суму за виконавчим провадженням! Тому що це буде підставою проведення не законного аукціону!

Та й сума за ВП не космічна, нагадаю, рішення суду 13314 грн, це ж дешевше чим втратити земельну ділянку розміром майже в гектар.

Висновок.

Земельну ділянку на якій немає будинку, можуть "забрати" за борг навіть в 100 грн!

Для того щоб уникнути такої неприємної ситуації, необхідно моніторити судову владу на предмет поданого на вас позову.

Зробити це можна на державному сайті судової влади України за посиланням: Список судових справ, призначених до розгляду.

Про те як користуватися цим реєстром, можна дізнатися на нашому ютуб-каналі: Реєстр судових справ призначених до розгляду

Крім того, в статті Ви бачите що постанови ми витягнули з АСВП, посилання на автоматизовану систему виконавчого провадження.

Для того щоб побачити всю детальну інформацію про постанови виконавчого провадження в АСВП, Вам потрібна вкладка доступ сторін до виконавчого провадження, ідентифікатор доступу та номер самого виконавчого провадження.

Як цим всім користуватися у відео на нашому ютуб-каналі: Реєстр виконавчих проваджень чи АСВП - Автоматизована система виконавчого провадження.

 

Наша судова практика