Виконавець в рамках відкритого виконавчого провадження може не тільки винести постанову про звернення стягнення на доходи боржника, арешт коштів боржника чи стягнення основної винагороди, а й постанову про арешт майна боржника.
Постанова про арешт майна боржника - це заборона на його відчуження, а відчуження, це перехід прав власності від однієї особи до іншої.
Тобто простими словами виконавець постановою про арешт майна боржника забороняє боржнику продаж власного майна.
Данні про таку заборону вносяться до реєстру боржників та автоматизованої системи виконавчого провадження.
В наслідок чого, для прикладу коли при відкритому виконавчому провадженні з наявною постановою про арешт майна боржника Ви захочете продати свою нерухомість, то це у Вас не вийде.
При продажу нерухомості права власності переходять від однієї особи до іншої, таку угоду робить нотаріус, проте перед цим він обов'язково перевіряє реєстр боржників.
Від так арешт майна боржника, це ніяк не конфіскація чи вилучення такого майна, це звичайна заборона на продаж.
Арешт майна, які підстави?
Підставою для винесення виконавцем постанови про арешт майна боржника у виконавчому провадженні може бути рішення суду або виконавчий напис нотаріуса. Також виконавець керується Законом України "Про виконавче провадження".
Як перевірити чи накладений арешт на майно?
Перевірити чи накладений арешт на майно можна в автоматизованій системі виконавчого провадження, перевірити арешт нерухомого майна можна в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Як зняти арешт з майна?
Зняти арешт з майна можна лише двома шляхами, або сплатити борг по відкритому виконавчому провадженню або скасувати таку постанову в судовому порядку. Більш детальніше про скасування виконавчого провадження у відео виконавче провадження по кредиту.