Телефон гарячої лінії +380 95 176 2872 | Фейсбук сторінка | Група в фейсбук | Ютуб-канал |

Безкоштовна юридична консультація
 • Кредит та іпотека
 • Виконавче провадження
 • Виконавчий напис нотаріуса

Складання юридичних документів
 • Заяви, скарги, звернення
 • Позовна заява 
 • Відзив на позовну заяву

Досудове врегулювання спорів
 • Мирове врегулювання
 • Звернення до кредитора
 • Скарга до НБУ

Повний судовий супровід
 • Захист при подачі позову
 • Скасування виконавчого напису
 • Не визнання пунктів договору

.

Відзив на позовну заяву

Відзив на позовну заяву

Відзив на позовну заяву, це заперечення відповідача, проти позовних вимог позивача. По суті відзив на позов можна по праву назвати одним з головних документів для захисту своїх прав та інтересів в судовому порядку. Отже по порядку про відзив. 

Відзив на позовну заяву ЦПК

Цивільний процесуальний кодекс України (ЦПК) говорить нам про відзив наступне:

Ст. 178 ЦПК. Відзив

1. У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

2. Відзив підписується відповідачем або його представником.

3. Відзив повинен містити:

1) найменування (ім’я) позивача і номер справи;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв’язку, офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти, за наявності;

3) у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем;

4) обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується;

5) заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права;

6) перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання;

7) заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті;

8) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв’язку із розглядом справи.

4. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

5. До відзиву додаються:

1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;

2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

6. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

7. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

8. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Тобто якщо проти Вас подано позов, вважаєте такий позов не законним, чи не обгрунтованим, бажаєте відстояти свої права та інтереси, тоді без відзиву на позовну заяву Вам ніяк не обійтись.

Строк подання відзиву на позовну заяву

Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд встановлює такий строк на подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

Зразок відзиву на позовну заяву

Не можливо навести якийсь універсальний шаблон відзиву на позовну заяву, зразок не може бути повністю підлаштований під будь які випадки, тому що кожна справа індивідуальна.

Можна або узагальнити те що написано вище, або дати зразок з реальної практики, що я і зроблю. Візьму за приклад відзив на позовну заяву про стягнення заборгованості нашої битви антиколекторів із власної судової практики.

Відзив на 8 сторінок, немає сенсу копіювати його повністю, ну і інтелектуальну власність ніхто не відміняв.

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
індекс 29000, Хмельницька область,
м. Хмельницький, вулиця Героїв Майдану, 54
офіційна електронна адреса та електронної пошти:
inbox@kmm.km.court.gov.ua
Справа №686/18476/21
Суддя: Чевилюк З.А.

Відповідач: Громадянка України, ПІБ,
00.06.19?? р.н.
місце проживання, реєстрації та листування:
індекс 29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вулиця ???, будинок ???
РНОКПП: ??????
засіб зв’язку: (+38067)???????
офіційна електронна адреса та електронної пошти: ?????@gmail.com

 

Представник відповідача 1: Громадянин України, Прокопчук Михайло Анатолійович,
??.??.1986 р.н.,
який діє на підставі довіреності від ??????? р.,
місце проживання, реєстрації та листування:
індекс 34700, Рівненська область, м. Корець, вулиця ???, будинок ???
РНОКПП: ????????
засіб зв’язку (+38093)???????
офіційна електронна адреса та електронної пошти:
admin_@anticollector_org_ua

Представник відповідача 2: Адвокат Цокало Тетяна Михайлівна, ??.??.19?? р.н.
місце проживання, реєстрації та листування:
360??, Полтавська область, м. Полтава,
???, будинок ???, квартира ???,
засоби зв’язку: (+38050)???????
офіційна електронна адреса та електронної пошти: tanya_tsokalo@_gmail_com


Позивач: Приватне підприємство "Антиколекторське агенство "Остання спроба"
місцезнаходження юридичної особи:
індекс 29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вулиця Ціолковського, будинок 3, квартира 6
код ЄДРПОУ 38974850
засоби зв’язку: (+38067)-226-20-22
офіційна електронна адреса та електронної пошти:
невідомо

Відзив
на позовну заяву про стягнення заборгованості в справі №686/18476/21

            Щодо строків на подання відзиву:

            16.08.2021 р. ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області було відкрито провадження за позовом Приватне підприємство "Антиколекторське агенство "Остання спроба" до ??? про стягнення заборгованості.

            Судом було роз’яснено, що відповідач може подати відзив на позов, оформлений з додержанням вимог ст.178 ЦПК України, у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

            ??.??.2021 року дана ухвала та копія позовної заяви з додатками була отримана під підпис відповідачем.

Отже, останнім днем подачі відзиву на позовну заяву Відповідачем 1 є ??.??.2021 р. 

            Мотиви, з яких позивач звернувся до суду:

            Позовна заява мотивована тим, що ??.??.2008 року між АТ КБ "Надра" та ??? був укладений кредитний договір № 0??? на суму ?????? грн.

            В якості забезпечення виконання вище згаданого договору, було укладено договір поруки № ????? року з ???????.

            06.05.2020 року між ПАТ КБ "Надра" та ТОВ ФК "Сіті Фінанс" начебто було укладено договір про відступлення права вимоги № ????? за кредитним договором № ?????? від 02.09.2008 року.

            15.07.2021 року між ТОВ ФК "Сіті Фінанс" та ТОВ ФК "Укрфінстандарт" начебто було укладено договір факторингу № ?????, предметом якого було відступлення прав вимоги за кредитним договором № ?????? від 02.09.2008 року.

            15.07.2021 року між ТОВ ФК "Укрфінстандарт" та ПП"Антиколекторське агенство "Остання спроба" начебто було укладено договір факторингу № ????? за кредитним договором № ????? від 02.09.2008 року.

            В результаті чого, ПП "Антиколекторське агенство "Остання спроба" вважає що у відповідача утворилась перед ними заборгованість 338654,98 грн.

            Позиція відповідачів:

            Ознайомившись з позовом Приватного підприємства "Антиколекторське агенство "Остання спроба", далі – Позивач, про стягнення заборгованості за кредитним договором № ??? від 02.09.2008 року, відповідачем не визнається повністю з наступних підстав:

            Відповідач не заперечує проти того що між нею та АТ КБ "Надра" був укладений кредитний договір № ??? від 02.09.2008 року на суму 25000 грн. Проте стверджує, що вона сплатила по цьому договору повністю, також стверджує що строк дії договору № ??? від 02.09.2008 року, був до 08.09 2011 року. Нажаль документальних підтверджень того немає, так як пройшло 13 років.

            Що до договорів про відступлення права вимоги та факторингу № ???, № ???, № ???

            Позивач заявляє що 06.05.2020 року між ПАТ КБ "Надра" та ТОВ ФК "Сіті Фінанс" начебто було укладено договір про відступлення права вимоги № ??? за кредитним договором № ??? від 02.09.2008 року.

            15.07.2021 року між ТОВ ФК "Сіті Фінанс" та ТОВ ФК "Укрфінстандарт" начебто було укладено договір факторингу № Ф15-0721, предметом якого було відступлення прав вимоги за кредитним договором № 0??? від 02.09.2008 року.

            15.07.2021 року між ТОВ ФК "Укрфінстандарт" та ПП"Антиколекторське агенство "Остання спроба" начебто було укладено договір факторингу № ??? за кредитним договором № ??? від 02.09.2008 року.

            Проаналізувавши договір про відступлення права вимоги № ???, договір факторингу № ???, договір факторингу № ???, виявлено той факт, що відсутні будь які дані стосовно Відповідача, та первісного договору № ??? від 02.09.2008 року.

            Договір про відступлення прав вимоги № ???  що начебто укладений 06.05.2020 між ПАТ КБ "Надра" та ТОВ ФК "Сіті Фінанс" за своєю правовою природою є оплатним договором відступлення права вимоги, а не договором факторингу чи договором про надання фінансової послуги в розумінні Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», оскільки за спірним договором жодна із сторін не передає грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату.

          У ст. 350 Господарського кодексу України (далі - ГК України) закріплено, що банк має право укласти договір факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги), за яким він передає або зобов`язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони за плату, а друга сторона відступає або зобов`язується відступити банку своє право грошової вимоги до третьої особи. Загальні умови та порядок здійснення факторингових операцій визначаються Цивільним кодексом України, цим Кодексом, іншими законодавчими актами, а також нормативно-правовими актами Національного банку.

          Згідно зі ст. 1077 ЦК України за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов`язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника). Клієнт може відступити факторові свою грошову вимогу до боржника з метою забезпечення виконання зобов`язання клієнта перед фактором. Зобов`язання фактора за договором факторингу може передбачати надання клієнтові послуг, пов`язаних із грошовою вимогою, право якої він відступає.

          Визначення факторингу міститься у ст. 49 Закону України "Про банки і банківську діяльність", відповідно до якої факторинг - це придбання права вимоги на виконання зобов`язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог і прийом платежів.

          Пунктом 1 розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 06.02.2014 № 352 «Про віднесення операцій з фінансовими активами до фінансових послуг та внесення змін до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 03.04.1999 №231» до фінансової послуги факторингу віднесено сукупність таких операцій з фінансовими активами (крім цінних паперів та похідних цінних паперів): фінансування клієнтів - суб`єктів господарювання, які уклали договір, з якого випливає право грошової вимоги; набуття відступленого права грошової вимоги, у тому числі права вимоги, яке виникне в майбутньому, до боржників за договором, на якому базується таке відступлення; отримання плати за користування грошовими коштами, наданими у розпорядження клієнта, у тому числі шляхом дисконтування суми боргу, розподілу відсотків, винагороди, якщо інший спосіб оплати не передбачено договором, на якому базується відступлення.

          Отже, аналіз ст.ст. 512, 1077 ЦК України свідчить про те, що цивільне право розмежовує правочини, предметом яких є відступлення права вимоги, а саме: договори з відступлення права вимоги та договори факторингу.

          Зазначені правочини не є аналогічними та різняться за певними критеріями: за предметом договорів, за формою вчинення договорів, за суб`єктним складом правочинів, за метою їх укладення.

          При розмежуванні зазначених договорів за формою їх вчинення слід враховувати, що правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредитору (ст. 513 ЦК України). Оскільки факторинг згідно з п.3 ч.1 ст.49 Закону України "Про банки і банківську діяльність" є кредитною операцією, вимоги до такого договору визначені у ст. 6 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

          Щодо розмежування договорів відступлення права вимоги та факторингу за метою їх укладення слід враховувати, що згідно з п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" фінансова послуга - це операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

          У розумінні п. 11 ч. 1 ст. 4 вказаного Закону факторинг є фінансовою послугою.

          Отже, метою укладення договору відступлення права вимоги є безпосередньо передання такого права, тоді як метою договору факторингу є отримання клієнтом фінансування (коштів) за рахунок відступлення права вимоги до боржника.

          Ціна договору факторингу визначається розміром винагороди фактора за надання клієнтові відповідної послуги. Розмір винагороди фактора може встановлюватись по-різному, наприклад, у твердій сумі; у формі відсотків від вартості вимоги, що відступається; у вигляді різниці між номінальною вартістю вимоги, зазначеної у договорі, та її ринковою (дійсною) вартістю.

          Якщо право вимоги відступається "за номінальною вартістю" без стягнення фактором додаткової плати, то в цьому випадку відносини факторингу відсутні, а відносини сторін регулюються загальними положеннями про купівлю-продаж з урахуванням норм стосовно заміни кредитора у зобов`язанні (ч.3 ст.656 ЦК України).

          Договір факторингу спрямований на фінансування однією стороною другої сторони шляхом надання в її розпорядження певної суми грошових коштів. Вказана послуга за договором факторингу надається фактором клієнту за плату, розмір якої визначається договором. При цьому, сама грошова вимога, передана клієнтом фактору, не може розглядатись як плата за надану останнім фінансову послугу.

           Плата за договором факторингу може бути у формі різниці між реальною ціною вимоги і ціною, передбаченої в договорі, право вимоги за яким передається.

          Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду України від 13.04.2016 у справі №910/8670/15-г (3-226гс16), у постанові Великої Палати Верховного Суду від 11.09.2018 у справі № 909/968/16, у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 10.05.2018 у справі №910/6659/17 та у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 03.04.2019 у справі №591/4552/17.

          Правочин, який не відповідає зазначеним ознакам, не є договором факторингу, а є правочином з відступлення права вимоги (цесії).

          Окрім того Первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються, та інформацію, яка є важливою для їх здійснення (ч. 1 ст.517  ЦК України).

            Проте, Відповідач не був повідомлений про укладання договорів факторингу.

            Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням (ч. 2 ст. 516 ЦКУ).

Далі ще деякі норми права, клопотання, додатки та прохальна частина.

Прохальна частина з іншої справи, спеціально для зрівняння, приблизно так:

Відзив на позовну заяву

Дата і підпис.

З клопотань були:

 • Клопотання про витребування доказів
 • Клопотання про застосування строку позовної давності

З додатків копії паспорту та коду, квитанція про направлення вдзиву позивачу.

Ну і прохальна частина відмовити у позові повністю.

Як результат в даній справі, ми виграли суд, суд вирішив відмовити у задоволені позову Приватного підприємства «Антиколекторське агентство «Остання спроба» до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про солідарне стягнення заборгованості в розмірі 338 654,98 грн.

Наша судова практика

ГО Антиколектор в фейсбук

ГО "Антиколектор" | Антиколектор Україна

Громадська організація "Антиколектор" зареєстрована юридична особа

Повна назва: Громадська організація  «Антиколектор»

Скорочена назва: ГО «Антиколектор»

Код ЄДРПОУ: 45147826

Основний вид діяльності: 94.99 Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.

Платіжні реквізити: Найменування отримувача: ГО АНТИКОЛЕКТОР ТОВ

Код одержувача: 45147826

Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA583052990000026005040708241

Назва банку: АТ КБ «ПриватБанк»